De zondag verreden JEGG-SKIL-WARANDE jeugdcross was een kuitenbijter voor de jeugdrenners van de jubilerende Oosterhoutse wielervereniging JEGG-SKIL-DJR. Met de ploegenpresentatie van de dag ervoor in de benen en een sterk bezet rennersveld in alle categorieën waren de prijzen moeilijk te bevechten. En bovendien gold de koers als de generale repetitie voor het NK van volgende week.
In categorie 1 moest Mels van Mook ook nog rekening houden met zijn blessure en raakte bij de start wat posities kwijt maar kon de energie omzetten in een stevige wedstrijd en kreeg in de finale de kopgroep in zicht. Op een paar seconden wist hij als 6e jongen over de meet te komen. In categorie 2 reed Lewis Janssen zijn tweede wedstrijd bij de KNWU en dat was toch weer een stapje hoger dan voorheen. Lewis kwam als 20e over de finish. Zijn teamgenoten Morris van Miert en Ravi de Nooyer werden respectievelijk 8e en 18e.
In categorie 4 was JEGG-SKIL-DJR goed vertegenwoordigd met Sam van Miert, Faas van Mook, Mees Broeken, Trisha Baah en Willem Commissaris in een groot en sterk bezet deelnemersveld. Sam van Miert wist zich goed te handhaven en finishte net buiten de top tien met een 12e plaats. Faas van Mook had het drukke weekend en de ploegenvoorstelling nog niet goed weten te verteren. Maar met het komende NK in gedachten waar hij zijn technische capaciteiten kan benutten in het zand en over de balkjes was hij gemotiveerd genoeg om a;s 18e over de meet te komen. Zijn teamgenoten Mees Broeken, Trisha Baah en Willem Commissaris werden respectievelijk 25e, 26e en 31e.
In categorie 5 moest Ethan Janssen moest helemaal achteraan starten, maar dat deerde hem niet. Hij reed een goede wedstrijd en werd uiteindelijk na een paar mooie inhaalacties 32e van de 44. Zijn teamgenoot Sjoerd Seeuws kwam als 41e over de meet. Tim van Tunen kwam in categorie 6, als 26e over de eindstreep.
foto: Han Janssen JEGG-SKIL-DJR
